İlhan (İzmir) ,   İyi geceler iyi yayınlar...İlhan iremden yemyeşil bir deniz senin gözlerin...sarkisini istiyorum......    |           mahir ,   Bu Güzel Şarkı Gülcan Kardeşime Ve Tüm Sevdiklerine Armağan Olsun...    |           Radyo Yansıma (Balıkesir/Erdek) ,   istekleriniz için www.radyoyansima.net Adreslerinden İsteklerinizi Bırakabilirsiniz....    |           Radyo Yansıma (Balıkesir/Erdek) ,   Radyo Yansıma İstekler Proğramı 20:00 ile 22:00 Saatleri arasında Yansıma Müzik Tv'de Görüntülü Olarak Ve Radyo Yansıma'da Sadece Ses Olarak Ortak Yayın İle Sizler Sevdiklerinize Kayan Yazı Şeklinde İsteklerinizi Armağan Edebilirsiniz.Keyifli Dinlemeler Erdek...    |           Yansıma (Balıkesir/Erdek) ,   İstekleriniz İçin www.radyoyansima.net Adresinden isteklerinizi Bırakabilirsiniz....    |           damla (erdek turanköy) ,   mahir bey suat suna zor bulursun iyi yayınlar diliyorum...    |           Zehra (Balıkesir Erdek) ,   Seni çok seviyorum canım eşim sen bitanemsin Orhan ölmez den gelsene şarkısını istiyorum bu şarkı sana armağan olsun lütfen anonsunu böyle gecermisin...    |           Zehra (Balıkesir Erdek) ,   Selamlar benim adım Zehra Neşet Ertaş tan gönül dağı şarkısını istiyorum calarsaniz sevinirim iyi yayınlar...    |           zehra (balıkesir ) ,   selamlar zehra ben aleynatilkiden yanlızçiçek çalarsanızsevinirim iyiyayınlar...    |           nimet (balıkesir ) ,   ferdi tayfurdan hergecenin sabahında başımdöner şarkısını istiyorum...    |           nimet (balıkesir erek) ,   selamlar zehra ben tanrımnerdensevdim calarmısınızlütfen...    |           nimet (balıkesir erek) ,   selamlar ben zehra güçlü soydemirden gidemezsin şarsısını istiyorum iyi yayınlar...    |           nimet (balıkesir erek) ,   nigar muharremden gel hayailm şarkısını gönderiyorum çalarsanız sevinirim iyi yayınlar zehra ben bu şarkıyı herekeze armağan ediyorum lütfen anosu böyle geçin...    |           nimet (balıkesir erek) ,   intizardan geilncik şarkısını istiyorum calarsanız sevinirim iyi yayınşlar kolaygelsin iyi akşamlar adım zehra beni ara bu arada...    |           Nalan (Bandirma) ,   Istek parca ...    |           Hüseyin caner (Balikesir) ,   Aşkın ailesine nigde baglarini gönderiyorum iyi yayinlar...    |           kader umutlu (erdek) ,   Ferdi tayfur durdurun dünyayı ...    |           Eda meral (Erdek) ,   Selam istek aliyormusunuz...    |           Zeynep (Balikesirerdek) ,   Selamlar ben zeynep tanrimi calarsanizsevinirim mahir bey lutfenzehra arkadasima gitsin ve esime gitsin sarki ...    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

MASHAR FUAT ÖZKAN


MFÖ

1965 yılında Fuat Güner’in elindeki The Beatles plağını gören Mazhar Alanson plağı beraber dinleme teklifi eder ve Mazhar ve Fuat’ın tanışması böyle gerçekleşir. İkili, öncelikle Kaygısızlar grubunda çalışırlar. Kadrosunda Ali Serdar, Semih Oksay ve Fikret Kızılok gibi isimleri barındırırlar. Daha sonra, Barış Manço ile çalışmaya başlarlar. Bu arada da üçüncü isim Özkan Uğur, Kurtalan Ekspres, Erkin Koray, Ersen ve Dadaşlar gibi isimlerle çalışmaktadır.Kaygısızlar’dan sonra Mazhar ve Fuat beraber müzik yapmaya başladı. Mazhar – Fuat’ın tek albümü Türküz Türkü Çağırırız 1973′te çıktı. Ancak, Güllerin İçinden’in ilk halinin de bulunduğu bu albüm çok fazla ilgi görmedi. Albümden birkaç 45′lik çıktı. Mazhar ve Fuat, yanlarına Özkan Uğur, Ayhan Sicimoğlu ve Galip Boransu’yu alarak 1976′da İpucu Beşlisi’ni kurdu. Grup bir 45′lik çıkardı. “Heyecanlı” şarkılarına İzzet Öz tarafından da bir klip çekildi. Bu klip Türkiye’nin ilk klibi sayılmaktadır.

En sonunda 1984′te grup ilk albümleri Ele Güne Karşı’yı çıkardılar. Buradaki birçok beste Şahları da Vururlar oyunu için bestelenmiş, daha sonra sözleri değiştirilerek Alanson tarafından yeni sözler yazılmıştı. Bu albümle Mazhar Alanson söz yazarlığındaki başarısı ile dikkat çekmişti. Albüme Erkan Oğur, Garo Mafyan, Onno Tunç, Taner Öngün, Asım Ekren gibi ünlü müzisyenler eşlik etmişti.

Grup 1985 Eurovision Şarkı Yarışması’na katıldı. Diday Diday Day ile katıldıkları yarışmada 14. oldular. Bu yarışmada sunucunun Mazhar–Fuat–Özkan’ı kısaltıp MFÖ demesi grubun bu kısaltmayı kullanmasına neden oldu. Yarışma sonrası çıkan Peki Peki Anladık’ın düzenlemelerini Peter Schön yapmıştı ve grup 80′li yıllarda popüler olan new wave tarzına yönelmişti. Bu albümdeki “Buselik Makamına”, Mazhar Alanson’un daha sonra daha sıkça eğileceği tasavvuf konulu ilk bestesiydi. Albümün ikinci yüzü tamamen İngilizce şarkılardan oluşmaktaydı. Ancak MFÖ’nün yurtdışına açılma hayalleri gerçekleşemedi.

1986′da Vak The Rock çıktı. Hollanda’da kaydedilen albümün bir de animasyon klibi vardı. Bu da Türk müzik tarihinde bir ilkti. 1987 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’ne bu sefer No Problem şarkısıyla katıldılar ancak yarışmay katılım şansını kazanamadılar. 1987′de yine önceki albümlerinin tarzında No Problem çıktı. 1988′de Mazhar Alanson Arkadaşım Şeytan filminde oynadı. Özkan Uğur ve İpucu Beşlisi’nden Ayhan Sicimoğlu’un da rol aldığı filmin müziklerini MFÖ yaptı. No Problem albümünden “Tam Ortasındayım”, albümdekinden farklı olarak Yaprak Özdemiroğlu ile düet olan “Muhabbetler Sana Doğru”, daha önce hiçbir albümde yer almamış “Doldum Doldum” ve daha sonraki albümlerinden Dönmem Yolumdan’da yer alacak “Hep Böyle Sev” bu filmde kullanıldı. Aynı yıl MFÖ, 1988 Eurovision Şarkı Yarışması’na Sufi ile katıldı. Ancak, bu sefer de 15. oldular.

1989′da grubun ilk toplaması The Best of MFÖ çıktı. Aynı yıl 3. kez Eurovision’a katılmak isteyen grup Naim Süleymanoğlu hakkındaki “Adı Naim” adlı şarkılarıyla Türkiye elemelerini geçemediler. Şarkıyı ise hiçbir albümlerine koymadılar.

1990′da Geldiler albümü çıktı. Albüm diğer MFÖ şarkılarına göre farklılıklar içeriyordu. Dünyada rap’in popüler hale gelmesiyle MFÖ, bunun Türkiye’de ilk örneklerini Ali Desidero ve Anında Görüntü şarkılarıyla yaptı. Albümde Fahir Atakoğlu’yla çalışan grup daha sonra Özkan Uğur ile özdeşleşecek anlamsız sözlerden oluşan iki şarkı, Sude ve İk Ben, bir ilahi olan Ateş-i Aşka şarkılarıyla dikkat çekti. Ayrıca ilk kez bir şairin şiirini yorumladılar. (Geçiniz - Edip Cansever)

1992′de iki albümü birden farklı firmalarla çıkardılar. Agannaga Rüşvet eleştirel şarkılarıyla dikkat çekti. Gazelhan Sami Özer’in de iki şarkıda vokal yaptığı albümde, Belediye Nerede, Rüşvet, Patlamalar gibi mizahi eleştirilerin yanında Fuat ve Özkan’ın başlarına iç açmasından korktukları Deneylere Doğru şarkıları yer almaktaydı.[2] Aynı yıl çıkan diğer albüm Fahir Atakoğlu ile çalışılanDönmem Yolumdan, ünlü goth rock grubu Bauhaus vokalisti Peter Murphy ile Don’t Wanna See It cover’ını bulunduruyordu. Ancak bu iki albüm de önceki albümlerin başarısına ulaşamadı.

1995 tarihli Mazeretim Var Asabiyim Ben rock tarzının kullanıldığı, Erdal Kızılçay ile çalışılmış bir albümdü. Özellikle klip şarkıları Mazeretim Var Asabiyim Ben ve eski dostları Fikret Kızılok’un sözlerini yazdığı Sakın Gelme şarkılarıyla yeni bir jenerasyon da MFÖ ile tanışmıştı. Gruba konserlerde ünlü gitarist Yavuz Çetin eşlik etti.

Bu albümden sonra Mazhar Alanson sinemaya ağırlık vermiş ve solo bir albüm yapmış, Özkan Uğur da sinema ve televizyona ağırlık vermiş, Fuat Güner ise, bir solo albümle beraber birçok sanatçıya destek olmuştur. Üçlünün solo işleriyle uğraşmaları nedeniyle grup müziğe bir süre ara vermiştir.

Grup uzun bir aradan sonra Haziran 2003′te MFÖ single’ını çıkarırlar. Ele Güne Karşı ve Yalnızlar Garı şarkılarının yeni düzenlemelerinin bulunduğu bu single’dan sonra Collection best of’u çıktı. Yeni şarkı olan Enayi Miyim Ben’in bulunduğu bu albüm de Ele Güne Karşı dışında ilk toplama albümlerinde bulunmayan ve daha az bilinen şarkılarının yeni düzenlemelerinden oluşmuştu.

11 Nisan 2006′da ise, 11 yıllık aradan sonra yeni şarkıların bulunduğu isim babasının Cem Yılmaz olduğu AGU piyasaya sürüldü. Daha önce solo şarkılar olarak çıkmış Ne Bileyim Ben, Olduramadım şarkılarının yanında klip şarkıları Sarı Laleler ve Vurgun Yedim ile listelere girdiler.

Yine 5 yıl sonra 2011 yılında “Ve MFÖ” albümü yayınlanılır. ve Hep yaşın 19 ve Masal adlı şarkılara klip çekilir.

Mazhar - Fuat - Özkan - Agu

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Amanın aman (3:37)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Biz istersek (2:43)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Gündüz rüyası (3:10)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Milli park (3:24)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Muaf (3:40)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Ne bileyim ben (4:01)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - O neydi o (3:11)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Olduramadım (3:39)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Sarı laleler (3:20)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Silmez gibisin (4:10)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - Vurgun yedim (3:13)
-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Best Of [1991] 

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Bazen (3:21)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Bir oradayım bir burada (4:03)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Bodrum (3:58)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Bu sabah yağmur var istanbulda (3:40)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Buselik makamına (3:22)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Deli deli (2:50)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Diday diday day (2:57)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Ele güne karşı (3:08)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Gözyaşlarımız bittimi sandın (3:42)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Güllerin içinde (3:56)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - Kelimeler kafi (3:26)
12. Mazhar - Fuat - Özkan - Newyork sokaklarında (3:30)
13. Mazhar - Fuat - Özkan - No problem (2:52)
14. Mazhar - Fuat - Özkan - Peki peki anladık (3:26)
15. Mazhar - Fuat - Özkan - Sanatçının öyküsü (3:53)
16. Mazhar - Fuat - Özkan - Sufi (3:00)
17. Mazhar - Fuat - Özkan - Vak The Rock (3:39)
18. Mazhar - Fuat - Özkan - Yanlızlık ömür boyu (4:02)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Collection [2003]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Adımız miskindir bizim (3:58)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Ele güne karşı (3:11)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Enayimiyim ben (3:13)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Göz yaşlarımız bittimi sandın (3:46)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Muhabbtler sana doğru (2:56)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Nerdeyiz (3:46)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Olmuyor olamıyor (3:47)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Sen ve ben (3:37)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Sevdim bir kere (3:25)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Sude (3:47)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - Tam ortasındayım (2:55)
12. Mazhar - Fuat - Özkan - Uç oldum (2:52)
13. Mazhar - Fuat - Özkan - Yanlızlar gari (3:26)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Dönmem Yolumdan [1993]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Aşkların ortasında (3:49)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Dont Wanna see ıt (3:48)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Dönmem yolumdan (3:27)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Hep böyle sev (4:36)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Heyecanlı (2:54)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Komşu kızı (2:58)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Pusudayım (3:30)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Telif hakkı (2:19)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Zam (3:43)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - İnsan karar veremiyor (3:05)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - İçinde deli desene (3:21)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Ele Güne Karşı [1984]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Bodrum (3:57)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Bu sabah yağmur vardı istanbulda (3:40)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Deli deli (2:50)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Ele güne karşı (3:08)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Güllerin içinden (3:55)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Neye niyet neye kısmet (3:00)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Olmuyor olamıyor (3:26)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Ondan şikayet bundan şikayet (3:16)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Sen ve ben (3:33)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Sevdim bir kere (3:55)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - Yalnızlık bir ömür boyu (4:05)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Geldiler [1992]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Alaturka (3:52)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Ali desidero (5:00)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Anında görüntü (4:40)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Ateşi aşka (4:02)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Bitir (3:00)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Geçiniz (4:12)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Mecburen (3:21)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Neredeyiz (3:15)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Sude (3:04)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - İlk ben (3:44)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Mazeretim Var [1995]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Acayip haldeyim (3:19)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Allah Allah (4:03)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Ağlamadan (3:20)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Belalın oldum (3:22)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Bilmem nedendir (3:14)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Leylayım (2:47)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Mazaretim var (3:42)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Para gelince aşka (3:13)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Sakın gelme (2:52)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Sonrası rüyalar (4:07)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - İstedim (4:06)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - No Problem [1997]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Ağlamakla olmaz sevgilim (3:37)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Bazı bazı (2:56)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Bulamadım senin gibisini (3:31)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Cici bebek (2:34)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Muhabbetler sana doğru (3:25)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Niyet neydi akibet ne oldu (3:30)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - No problem (3:49)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Sen sarhoş olunca (4:09)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Tam ortasındayım (3:14)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Uç oldum (3:04)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - Yanlızlar gari (4:14)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Peki Peki Anladık [1985]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Barcelona (4:20)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Buselik makamına (3:23)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Didy diday day (2:55)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Herşeyden vazgeçtim (3:17)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Newyork sokaklarında (3:35)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Peki peki anladık (3:28)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Race (4:29)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Vamos (3:28)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Why Dont You Call me (4:25)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Piskopat [Mazhar Alanson Solo] [2002]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Ah bu ben (4:02)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Benim hala umudum var (3:37)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Bir bilsen (4:16)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Dünya bu dünya (3:42)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - hamak (4:08)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Hindistan (4:28)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Hüznün kuşları (3:22)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Jazz Newyork sokakları (3:45)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Ne derseniz (4:25)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Piskopat (3:49)
11. Mazhar - Fuat - Özkan - yandım (3:08)
12. Mazhar - Fuat - Özkan - Yapma (4:42)
13. Mazhar - Fuat - Özkan - Yurt dışındayım (4:16)
-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Single [2003]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Ele güne karşı (4:41)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Yanlızlar gari (3:15)-----------------------------------------------------------

Mazhar - Fuat - Özkan - Vak The Rock [1986]

1. Mazhar - Fuat - Özkan - Adımız miskindir bizim (4:37)
2. Mazhar - Fuat - Özkan - Bazen (3:20)
3. Mazhar - Fuat - Özkan - Bir ordayım bir burda (4:05)
4. Mazhar - Fuat - Özkan - Gözyaşlarımız Bittimi sandın (3:41)
5. Mazhar - Fuat - Özkan - Hep aynı (2:57)
6. Mazhar - Fuat - Özkan - Kelimeler kafi (3:24)
7. Mazhar - Fuat - Özkan - Lay Lili lili lay (3:03)
8. Mazhar - Fuat - Özkan - Sanatçının öyküsü (3:55)
9. Mazhar - Fuat - Özkan - Sonunda (3:24)
10. Mazhar - Fuat - Özkan - Vak The Rock (3:41)-----------------------------------------------------------

Mazhar Alanson - Her Şey Güzel Olacak [Soundtrack]

1. Mazhar Alanson - Arabada Rock And Roll (1:25)
2. Mazhar Alanson - Aşk (1:18)
3. Mazhar Alanson - Benim hala umudum var { Final } (5:41)
4. Mazhar Alanson - Benim hala umudum var (3:31)
5. Mazhar Alanson - Bir zamanlar fırtına estirdim (4:23)
6. Mazhar Alanson - Bu ne biçim hikaye böyle (3:12)
7. Mazhar Alanson - Depoda 1 (1:04)
8. Mazhar Alanson - Depoda 2 (1:39)
9. Mazhar Alanson - Dialog 1 (0:42)
10. Mazhar Alanson - Dialog 2 (0:18)
11. Mazhar Alanson - Disko önü (1:06)
12. Mazhar Alanson - Eski resim 1 (0:52)
13. Mazhar Alanson - Eski resim 2 (1:37)
14. Mazhar Alanson - Gece yarısı (0:44)
15. Mazhar Alanson - Güneye gidiyoruz (2:12)
16. Mazhar Alanson - Herşey çok güzel olacak (4:25)
17. Mazhar Alanson - Hesaplaşma (2:26)
18. Mazhar Alanson - Kavga (1:03)
19. Mazhar Alanson - Latin 1 (0:29)
20. Mazhar Alanson - Latin 2 (1:52)
21. Mazhar Alanson - Latin 3 (1:59)
22. Mazhar Alanson - Mafya rüyası (0:25)
23. Mazhar Alanson - Nuri 1 (0:39)
24. Mazhar Alanson - Nuri 2 (0:18)
25. Mazhar Alanson - Sürpriz (1:24)
26. Mazhar Alanson - Tek başıma (0:41)

 

 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014