radyoyansima (erdek) ,   Zeynep ve Eda hanım istekler proğramı salı akşamı Başlıyor ve hafta içi hergün 20:00 ile 22:00 saatleri arasında sizlerle birlikte olacaktır.bilgilerinize sunulur....    |           Eda meral (Erdek) ,   Selam istek aliyormusunuz...    |           Zeynep (Balikesirerdek) ,   Selamlar ben zeynep tanrimi calarsanizsevinirim mahir bey lutfenzehra arkadasima gitsin ve esime gitsin sarki ...    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada 7'den 70'e Haftalık Yayın Kuşaklarımız Her Hafta Güncel Olarak Sizlerin Karşısında Olmaya Devam Ediyor. .Bundan Böyle Hergün Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada 7'den 70'e Haftalık Yayın Kuşaklarımız Değişmiştir. Bundan Böyle Hergün Yayın Kuşaklarımızla Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada Haftalık Yayın Kuşaklarıyla Bundan Böyle Hergün Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyo Yansımada Hergün 19:30 İle 09:00 Saatleri Arasında Geçmişten Günümüze Arabesk ve Türkülerle Sizlerle Birlikte Olmaya Devam Ediyoruz.Bu Güzel Müzik Ziyafetini Kaçırmayınız....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Yeni Albüm Kalben Sonsuza kadar

 


Özünü anlamak ve korumaktan başka çabası olmayan Kalben müziği, ikinci kez 30 Ekim Pazartesi Garaj Müzik etiketiyle müzik marketler ve Apple Music aracılıyla dinleyicisinin beğenisine sunuluyor. "Sonsuza Kadar" albümünün çıkış şarkısı söz ve müziği Kalbene ait olan "Ben Her Zaman Sana Aşıktım”, Berkant Ali İncesaraç yönetmenliğinde kliplendirildi.

Albümde yine 13 şarkı var ve 13, yeni Türk müziğine uğurlu geliyor. "Sonsuza Kadar"da Berkant Ali İncesaraçın müziğiyle Kalbenin sözlerini birleştiren ve birbirlerine dokunmadan geçip gidenlerden bahseden "İnsanlar"; ve sözü müziği Nil Karaibrahimgile ait olan "Rüzgar" dışında tüm söz ve müzikler Kalbenin.

Düzenlemeleri ilk albümde olduğu gibi Berkant Ali İncesaraç üstleniyor. Albüm, gözlerimizden silemediğimiz filmleri anlatan ve kaybettiğimiz tüm güzellikleri hatırlayarak geri çağıran "Ateşböcekleri" ile açılıyor. Aşk şarkısı olmaktan hiç utanmayan "Ben Her Zaman Sana Aşıktım" düzeni dalga geçerek sorgularken albüme adını veren "Sonsuza Kadar" uzun, yağmurlu bir günün hikayesi... "Al Beni" zorlu yollardan gelen sevgilinin yorgun yüzüne ayna tutuyor.

"Albüm kartonetini yazarken fark ettim ki bu albümde uzun şiirler yazmaktan hiç çekinmemişim. Kaybetmekten, korkmaktan, aşkımdan, kendimden eskisi kadar utanmamışım."

Kalbenin şiirlerine en belirgin örneklerden biri olarak "Yara", üflemelilerle karanlıklaşan atmosferi ve cesur düzenlemesiyle öne çıkıyor. Berkant Ali İncesaraçın kendine has müziği, "Efendi"de bas ve gitar rifleri ile sorgulayan renklerini belli etmekten hiç çekinmiyor. "Kuşlar", bizi gizli bir bahçede aşkı beklemeye davet ederken "Kapı", yaylıların kırılgan melodileriyle huzurlu bir hüznü şekillendiriyor.

Birinci albümde neden yok? sorusunu bu albümde yanıtlayan "Sakin Ol Evladım", dertlerimizde ve yalnızlığımızda tek başımıza olmadığımızın sessiz marşına dönüşüyor. "Yalakanım Bebeğim" Kalbenin mizahının en korkusuz örneklerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. "Derdimin Çiçeği", Tarantino filmlerinden fırlamış coşkusuyla bizi çocukluğumuzun sahil kasabalarına davet ediyor.

Karanlık bir geceyi aydınlatan ateşböcekleri ile başlayan, aşkla süren ve özgürlükle gelişen albüm, insanlara olan inançla noktalanıyor ve Kalbenin sözleriyle hikaye devam ediyor: "Bazen en sevdiklerimizden bekleriz bizi kurtarmalarını. Belki, en sevdiğimiz şey de bizi kurtarabilir."

Hayal ettim bölüştüğümüzü bir ekmeği oturarak  
El ele, diz dize ve göz göze bakışarak 
Hiç ölmeden... 
Sonsuza kadar...

 
Tarih       : 27 Ekim 2017
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014