kader umutlu (erdek) ,   Ferdi tayfur durdurun dünyayı ...    |           Radyo Yansıma (Balıkesir/Erdek) ,   Radyonuz Yansıma Fm Erdek'te Cuma Akşamlarının Vaz Geçilmezi Nostalji Yabancı Dance Party Show da Sizler için Geçmişten Günümüze özel hazırladığımız en çok dinlenen Yabancı Dans şarkılardan oluşan şarkı listemizde geçmişten günümüze en sevilen Dans şarkılarını bulabilirsiniz. Birbirinden Güzel şarkılardan oluşan listemizi dinlerken umarım keyif alırsınız....    |           Eda meral (Erdek) ,   Selam istek aliyormusunuz...    |           Zeynep (Balikesirerdek) ,   Selamlar ben zeynep tanrimi calarsanizsevinirim mahir bey lutfenzehra arkadasima gitsin ve esime gitsin sarki ...    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada 7'den 70'e Haftalık Yayın Kuşaklarımız Her Hafta Güncel Olarak Sizlerin Karşısında Olmaya Devam Ediyor. .Bundan Böyle Hergün Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada 7'den 70'e Haftalık Yayın Kuşaklarımız Değişmiştir. Bundan Böyle Hergün Yayın Kuşaklarımızla Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada Haftalık Yayın Kuşaklarıyla Bundan Böyle Hergün Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyo Yansımada Hergün 19:30 İle 09:00 Saatleri Arasında Geçmişten Günümüze Arabesk ve Türkülerle Sizlerle Birlikte Olmaya Devam Ediyoruz.Bu Güzel Müzik Ziyafetini Kaçırmayınız....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

Doğal Sebze Tohumu Dağıtıldı

 


Doğal Sebze Tohumu Dağıtıldı


 
 

Doğal Sebze Tohumu Dağıtıldı

Geçtiğimiz pazar günü ilçemiz liman içinde bulunan balıkçı kahvesi önünde halka doğal olarak elde edilmiş sebze tohumları dağıtıldı.

Erdek Körfezi Dayanışma Platformu sözcüsü Dr.Kadir Dadan ve platform üyelerinin katıldığı etkinlikte vatandaşlarımıza doğal biber, domates ve patlıcan tohumlarının çimlemesi yapılarak verildi.
Açılan standa gelen herkesin bir çeşit domates, bir çeşit biber ve bir çeşit patlıcan tohumunu yetiştirmesi amaçlanan sıra dışı etkinlik büyük ilgi gördü.
Yeterli miktarda çimleme toprağı getirilen etkinlik alanına, Ocaklar’da yetiştirilmiş doğal sebze tohumları toprağa ekilerek katılanlara dağıtıldı. Dr.Kadir Dadan konuya ilişkin Erdek Doğuş’a yaptığı açıklamada; “Bilim insanları ve siyasetçiler de içlerinde olmak üzere bazı kişiler, tohumların gelecek nesillere ulaşabilmesi için onların tohum bankalarında saklanmasını ve geliştirilmeleri için şirketlere sunulmasını savunuyorlar. Biz ise tohum halkın elinde, toprağın içinde olduğunda insanlığın geleceğini kurtarabilir diyoruz.
Tohumlarımızı, halkımızla ve toprağımızla buluşturmak için sizleri de bekliyoruz. “Elden ele, nesilden nesile” diyebilmek için çocuğunuzla, torununuzla” dedi.

“ELİ TOPRAĞA DEĞEN HERKESİ BEKLİYORUZ”

Dr.Kadir Dadan konuşmasının devamında; “Etkinlikte bize yardımcı olan arkadaşlara ve katılan herkese teşekkür ediyoruz. Burada yaptığımız ekim sonrası, herkes kendi kaplarını evine götürecek ve fide olana kadar evinde tutacaktır. Daha sonra isterse kendi toprağına, yoksa belirlenecek ortak alanlara ekim yapılacak, doğal sebze tohumlarımız kamuya mal edilecektir. Sezon sonunda hasat ve tohum almaya ilişkin etkinlikler yapılması da düşünülmektedir. Eli toprağa değen herkesi bekliyoruz” dedi. (haber/foto:Adem Halat)

 
Tarih       : 09 Mart 2017
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014