radyoyansima (erdek) ,   Zeynep ve Eda hanım istekler proğramı salı akşamı Başlıyor ve hafta içi hergün 20:00 ile 22:00 saatleri arasında sizlerle birlikte olacaktır.bilgilerinize sunulur....    |           Eda meral (Erdek) ,   Selam istek aliyormusunuz...    |           Zeynep (Balikesirerdek) ,   Selamlar ben zeynep tanrimi calarsanizsevinirim mahir bey lutfenzehra arkadasima gitsin ve esime gitsin sarki ...    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada 7'den 70'e Haftalık Yayın Kuşaklarımız Her Hafta Güncel Olarak Sizlerin Karşısında Olmaya Devam Ediyor. .Bundan Böyle Hergün Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada 7'den 70'e Haftalık Yayın Kuşaklarımız Değişmiştir. Bundan Böyle Hergün Yayın Kuşaklarımızla Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyonuz Yansımada Haftalık Yayın Kuşaklarıyla Bundan Böyle Hergün Sizlerle Birlikteyiz.İyi Seyirler.Takipte Kal....    |           Radyo Yansima (Balıkesir / Erdek) ,   Radyo Yansımada Hergün 19:30 İle 09:00 Saatleri Arasında Geçmişten Günümüze Arabesk ve Türkülerle Sizlerle Birlikte Olmaya Devam Ediyoruz.Bu Güzel Müzik Ziyafetini Kaçırmayınız....    |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 
 

MUHARREM İNCE, HALKA SESLENDİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Balıkesir ve Bandırma ziyaretlerinin ardından, Erdek’e gelerek Cumhuriyet Meydanında kalabalık topluluğa hitap etti.

İNCE, HALKA SESLENDİ


 
 

İNCE, HALKA SESLENDİ

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Balıkesir ve Bandırma ziyaretlerinin ardından, Erdek’e gelerek Cumhuriyet Meydanında kalabalık topluluğa hitap etti.

İnce’nin programında olmamasına rağmen, Belediye Başkanı Hüseyin Sarı’nın daveti üzerine ilçemize gelen Yalova Milletvekili, halka seslendi.
Kısa bir süre içinde Erdek Cumhuriyet meydanını dolduran Erdek halkı, Muharrem İnce’yi büyük coşkuyla karşıladı.
İnce’yi İzmir Marşı ile karşılayan vatandaşlar Türk bayrakları ile miting alanında yer aldı.

BALIKESİR ve ÇANAKKALE MİLLETVEKİLLERİ EŞLİK ETTİ

Önce meydanda toplanan halka, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekilleri Namık Havutça, Ahmet Akın ve Mehmet Tüm, Çanakkale Milletvekilleri, Balıkesir CHP İl Başkanı Ender Biçki, CHP Erdek İlçe Başkanı Metin Uysal, Erdek Belediye Başkanı Hüseyin Sarı, Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza ve çevre ilçe başkanları anons edilerek, Muharrem İnce’ye konuşması sırasında eşlik ettiler.

ERDEK HALKINA TEŞEKKÜR ETTİ

Daha sonra sahneye davet edilen Milletvekili Muharrem İnce, Erdek halkına yaptığı konuşmasında referandum sürecini değerlendirdi. İnce konuşmasının başında; programda olmadığı halde, bir saatte büyük bir kalabalık toplayarak, miting alanını sağlayan Erdek İlçe Başkanına, Erdek Belediye Başkanına, ilçe örgütüne ve Erdek halkına yoğun ilgiden dolayı teşekkür etti.

‘NEDEN HAYIR DEMELİYİZ?’

Üniversiteyi Balıkesir’de okuduğu ve Balıkesir’den evlendiği için ‘Balıkesir evladı’ ve ‘Enişte’ diye karşılanan İnce, “Bugün burada ‘neden hayır’ diyeceğiz kısaca anlatayım” diyerek sözlerini şöyle sürdürdü: “Birincisi; adından utandılar. ‘Başkanlık’ dediler, anket yaptılar, baktılar ki millet başkanlığı istemiyor, o zaman adını değiştirerek ‘cumhurbaşkanlığı’ sistemi dediler. İkincisi; biz dedik ki ‘rejim değişiyor’, yok dediler ‘sistem değişiyor.’ Rejim ile sistem Fransızca sözcüklerdir. İkisi de aynıdır. Türk Dil Kurumu’nun sözlüğüne bakın, rejim ile sistem aynıdır. Sonra çıktılar ‘parlamenter sistem işlemiyor, onun için buraya geçtik’ dediler. İşletmezsen işlemez. Şu anda anayasaya uyuyor musun da yeni anayasaya uyacaksın” dedi.

‘HAYIR’ DİYENLERE TERÖRİST DİYEN ‘TERBİYESİZDİR’

Referandumda ‘hayır’ oyu kullanmayı düşünenlerin terörist gibi gösterilmek istenmesini de eleştiren İnce şunları söyledi: “Referandumda ‘evet’ diyenler kimdir? Evet diyenler; tıpkı bizim gibi bu memleketin evladıdır. Hayır diyenler kimdir? Bu memleketin evlatlarıdır. Meydanlara çıkıp, ‘hayır’ diyenlere ‘terörist’ diyorlar değil mi? Şimdi size soruyorum; siz PKK’lı mısınız? Siz FETÖ’cü müsünüz? Siz IŞİD’çi misiniz? Siz terörist misiniz? ‘Evet’ diyenler de terörist değildir, ‘hayır’ diyenler de terörist değildir. Ama,’hayır’ diyenlere ‘terörist’ diyenler terbiyesizdir” dedi.

“600 MİLLETVEKİLİ”

16 Nisan’da evet çıktığı takdirde mecliste gensoru olmayacağını, milletvekillerinin sözlü soru sorma hakkı olmayacağını ifade eden İnce, Ak Parti Balıkesir Milletvekillerini meydanda tartışmaya çağırdı. Milletvekili İnce, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için öngörülen 600 milletvekilinin, ABD ve Rusya’nın nüfusları ile Türkiye’nin nüfusları karşılaştırıldığında çok olduğunu, Türkiye’ye 300 milletvekilinin yeteceğini ifade etti. Milletvekili İnce, halka konuşmasının ardından ilçemizden ayrıldı.
Belediye başkanı Hüseyin Sarı da miting sonrasında yaptığı açıklamada; “Yarım saatte meydanı doldurarak, demokrasiye sahip çıkma kararlılığını gösteren tüm hemşehrilerime, bizi kırmayıp program dışı ilçemizi ziyaret eden Yalova milletvekilimiz sayın Muharrem İnce’ye ve tüm misafirlerimize teşekkürü bir borç biliyorum” dedi.(haber/foto:Adem Halat)

 
 
 
 
Tarih       : 09 Mart 2017
 
 

Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2014